Šetřete čas. Zavolejte. Pomůžeme.777 020 090
+420 777 020 090
Manipulujte s námi ...

Dostupné bezpečnostní prvky pro manipulační techniku.

Relativně často se na pracovištích, využívajících manipulační techniku, stávají vážné úrazy zapříčiněné nepozorností či nesprávnou manipulací se zařízením i nákladem. Abychom co nejlépe předešli těmto rizikům, je dobré zvážit vybavení naší techniky přídavnými bezpečnostními prvky, které toto riziko omezují.
Na výběr dnes máme z řady přídavných systémů, které nám usnadní, zefektivní práci a ve výsledku i ušetří náklady.

Jedním z hlavních a dnes již často využívaným systémem je blue spot neboli modré LED výstražné světlo pro vysokozdvižné vozíky. Toto výrazné bodové modré světlo upozorňuje na přítomnost zařízení. Světelný bod je viditelný do vzdálenosti až 5m před nebo za vozík, dle nastavení. Další možností jak zamezit střetu s osobou či nákladem je přídavný kamerový systém. Tento systém je nainstaluje na zařízení, kde je pak možné pomocí obrazovek sledovat a hlídat dění před či za zařízením a také v místech mrtvých bodů. Nemalým pomocníkem s bezpečností je senzor reflexu neboli reflexních prvků ať už se jedná o reflexní pásky na vestě zaměstnanců nebo reflexu na značení. Tyto přídavné senzory se montují na zadní číst zařízení a umějí obsáhnout zpětné pole až do 120°  při použití 2ks senzorů. Pokud tyto senzory detekují nějakou překážku ve svém nastaveném poli, upozorní na ni zvukovým signálem. Dalším hojně vyskytujícím se prvkem jsou laserové systémy, které pomáhají především při manipulaci s nákladem. Jejich schopnost je ukázat a zviditelnit místo kde se pohybují nosné vidlice. Pomáhají obsluze s bezpečnou manipulací ve výšce a zabraňují poškození nákladu při ztížené viditelnosti. Tyto laserové systémy bývají nejčastěji k dostání v zelené či červené barvě s možností bodového cílení či vodorovné čáry. A ještě posledním způsobem jak ochránit náklad i případné kolemjdoucí je protiskluzná úprava vidlic. U vysokozdvižných vozíků lze využít litou ochranu stávajících vidlic, kdy se na vidlice nanese speciální materiál, který brání sklouznutí břemene z vidlic. Také ochrání nové lité podlahy před poškozením a ušpiněním a prodlouží životnost nosné vidlice. Nicméně pokud nepotřebujeme využívat dlouhotrvající protiskluznou úpravu stále, ale pouze pro občasnou manipulaci, byli by pro nás vhodnější magnetické protiskluzné návleky. Tyto návleky se díly velmi pevným magnetům uchytí na vidlici a po ukončení požadované manipulace je jednoduše sundáme a uložíme.

V případě že váháte, který bezpečnostní prvek je pro Váš provoz nejvhodnější, obraťte se na nás. Rádi s Vámi probereme všechny možnosti a nabídneme Vám vhodnou variantu.

Hlavní je bezpečnost, tak se nebojte a kontaktujte naše prodejce.

18.5.2023
Working forkliftProsím o strpení, obsah se načítá
Náš Instagram image/svg+xml Náš Youtube Facebook Vstupte do e-shopu Napíšte nám email 777 020 094