Šetřete čas. Zavolejte. Pomůžeme.777 020 090
+420 777 020 090
Manipulujte s námi ...

Přídavná zařízení pro manipulační techniku

Jak nám již napovídá označení „přídavná zařízení“ jedná se o zařízení, která se na vysokozdvižné vozíky a jinou manipulační techniku přidávají. Nejsou základní součástí, ale zákazník si je může nechat na techniku nainstalovat. Pokud využíváte například vysokozdvižný vozík, tak jste se již určitě s nějakým přídavným zařízením setkali.

Hlavním a nejzásadnějším účelem přídavného zařízení je nějakým způsobem nám ulehčit práci. Ať se jedná o manipulaci s nákladem, či komfort při práci.
Přídavná zařízení můžeme rozdělit do dvou základních skupin:


Mechanická přídavná zařízení – která nepotřebují žádné speciální úpravy a jejich instalace je velmi jednoduchá. Různá mechanická zařízení můžeme na naší technice vyměnit v řádu několika minut.

Mezi nejčastěji používaná mechanická přídavná zařízení patří jistě prodloužení vidlic. To nám pomáhá při manipulaci s rozměrným břemenem. Dalším velmi často používaným zařízením je montážní plošina, která slouží ke zdvihání osob pomocí vysokozdvižného vozíku či retraku. Do mechanických přídavných zařízení dále patří nejrůznější trny, lopaty či jeřábová ramena.

 

Hydraulická přídavná zařízení - pro která je nutné manipulační techniku upravit, připravit. K instalaci je potřeba odborný servis, který techniku upraví a zařízení nainstaluje, zapojí. K zapojení je vždy potřeba nějaká volná sekce hydrauliky což nám napovídá i jejich označení. Tato zařízení jsou určena, po jejich instalaci, k dlouhodobému používání. Není možné, je ze zařízení jednoduše sundat a vyměnit za jiná. Tato možnost je pouze u mechanických zařízení.

Do hydraulických přídavných zařízení řadíme například boční posuv. Jedná se o zařízení, které nám umožňuje posouvání nákladu do obou stran, tím dochází k usnadnění a urychlení manipulace s břemenem. V této skupině také nalezneme například hydraulicky stavitelné vidlice tzv. pozicionér , který umožňuje nastavení vzdálenosti / roztečí mezi vidlicemi, díky tomu je možné rychle upravovat potřebnou šířku pro nejlepší uchopení břemene. Vaši techniku si také můžeme vybavit nejrůznějšími otočemi či čelistmi na balíky a role.

Pokud potřebujete poradit s výběrem vhodného přídavného zařízení pro svou manipulační techniku, neváhejte nás kontaktovat. Rádi s Vámi probereme všechny možnosti a nabídneme vhodné zařízení pro Váš provoz. 

              

10.8.2022
Working forkliftProsím o strpení, obsah se načítá
Náš Instagram image/svg+xml Náš Youtube Facebook Vstupte do e-shopu Napíšte nám email 777 020 094