Šetřete čas. Zavolejte. Pomůžeme.777 020 090
+420 777 020 090
Manipulujte s námi ...

K čemu slouží a jak se dělí paletové vozíky?

Paletový vozík, slangově také „paleťák“, je manipulační zařízení, které slouží k přepravě palet či boxů s nákladem. Paletové vozíky se často používají v průmyslu a logistice, ale můžeme je také vidět v obchodech, kde usnadňují manipulaci a přesouvání zboží. Paletové vozíky se dají používat jak na vnitřních tak i na venkovních plochách. Běžné paletové vozíky jsou vybaveny rukojetí, která slouží obsluze k ovládání a manipulaci s vozíkem. Existuje mnoho různých typů paletových vozíků, které se liší v závislosti na způsobu pohonu, nosnosti a dalších vlastnostech.

Paletové vozíky se dělí podle několika kritérií. Mezi nejčastější rozdělení patří:

  1. 1. Způsob pohonu: Paletové vozíky se mohou pohybovat buď ručně, nebo jsou poháněny elektrickým motorem.
  2. 2. Nosnost: Paletové vozíky se liší podle nosnosti, tj. v maximální hmotnosti, kterou jsou schopny přepravit.
  3. 3. Výška zdvihu: Některé paletové vozíky mají pouze nízký zdvih. Tyto nízkozdvižné paletové vozíky se pohybují pouze několik centimetrů nad zemí. Zatímco vysokozdvižné paletové vozíky mají vyšší zdvih, který umožňuje přepravu nákladu do větší výšky a umožňují tak zakládat palety/ zboží do regálů či skládat jednotlivé palety na sebe.
  4. 4. Typ kol: Paletové vozíky mohou být vybaveny koly z různých materiálů. Každý materiál má své uplatnění a každý provoz vyžaduje kola z jiného materiálu. Paletové vozíky bývají nejčastěji vybaveny gumovými, polyuretanovými či koly z jiného syntetického materiálu. Mezi speciální úpravu patří také kovová kola, která ale nemají až tak široké využití.
  5. 5. Použití: Paletové vozíky můžeme dělit také podle místa používání. Některé jsou určeny pouze pro provoz v interiérech, zatímco jiné jsou vhodné pro použití i venku.
  6. 6. Speciální úpravy - výbava: Paletové vozíky mohou být také vybaveny speciálními prvky, jako je například vyklápěcí systém, různé závěsy a úchyty, které umožňují přepravu nákladů v neobvyklých tvarech nebo velikostech. Mohou být také vybaveny nejrůznějšímu vážícími či měřicími systémy.

Navštivte náš E-SHOP s paletovými vozíky

3.1.2023
Working forkliftProsím o strpení, obsah se načítá
Náš Instagram image/svg+xml Náš Youtube Facebook Vstupte do e-shopu Napíšte nám email 777 020 094