Šetřete čas. Zavolejte. Pomůžeme.777 020 090
+420 777 020 090
Manipulujte s námi ...

Desta, ještěrka, zdvižka či ekonor ……

Při komunikaci se zákazníky často narážíme na nejrůznější slangová pojmenování vysokozdvižného vozíku. Někteří lidé používají označení desta, jiní ještěrka , zdvižka či ekonor.  Jak tato pojmenování vznikla a proč se tak hojně používají?

Jistě víme pouze to, jak vzniklo označení „desta“. Je odvozené od dříve velmi známého výrobce vysokozdvižných vozíků.

DESTA – obchodní značka českého výrobce vysokozdvižných vozíku. Jednalo se o jednu z nejstarších firem zabývajících se výrobou, prodejem a servisem tohoto druhu manipulační techniky. Vysokozdvižné vozíky DESTA se již nevyrábějí. Nicméně stále mají v průmyslu spoustu uživatelů, kteří si tento „poklad“ hýčkají. Díky své jednoduchosti a používaným motorům Zetor je DESTA velkým pojmem v manipulační technice. Více na wikipedia...

 

A teď ještě pár informací o vysokozdvižném vozíku a nebo pokud chcete ještěrce, zdvižce či ekonoru, specifikaci zařízení a jeho nejčastější využití. Jedná se o speciální zařízení používané nejčastěji v logistice, stavebnictví, skladování a všude kde je potřeba nějakým způsobem manipulovat s nákladem.

Z čeho se vysokozdvižný vozík skládá? Pokud vynecháme různé druhy motorů, chladiče a elekroniku a budeme se soustředit na hlavní podstatu vysokozdvižného vozíku, musíme zmínit zdvihací zařízení, díky kterému můžeme manipulovat s břemenem do požadované výšky, ať již za použití nosných vidlic či jiného přídavného zařízení. Další důležitou částí je závaží, to nám určuje, s jak velkou zátěží bude vysokozdvižný vozík schopen bezpečně manipulovat. Nejčastěji využívané je čtyřkolové provedení VZV, ale to se může lišit dle typu provozu, pro který tento druh manipulační techniky vybíráme. Vysokozdvižné vozíky jsou na trhu k dostání v nejrůznějším provedení, například - halové, terénní, elektrické či se spalovacími motory, s bočním ložením, s malou či velkou nosností.  Ohledně dostupných značek se nebudeme ani rozepisovat, jelikož těch je na našem trhu nespočet.

Pokud Vás zajímají podrobnosti o VZV a jiných dostupných druzích manipulační techniky, můžete se podívat do naší sekce druhy manipulační techniky nebo jak vybrat vysokozdvižný vozík.

 


Co dalšího naše zákazníky nejvíce zajíma? 

vysokozdvižný vozík
11.6.2021
Working forkliftProsím o strpení, obsah se načítá
Náš Instagram image/svg+xml Náš Youtube Facebook Vstupte do e-shopu Napíšte nám email 777 020 094